מדריך:HTML/שיעור 1

מדריך זה חלק מקידיפדיה:מדריכים

Gnome-colors-emblem-development-2.svg הערך נמצא בשלבי עבודה: כדי למנוע התנגשויות עריכה ועבודה כפולה אתם מתבקשים שלא לערוך ערך זה בטרם תוסר הודעה זו, אלא אם כן תיאמתם זאת עם מניחי התבנית.
אם הערך לא נערך במשך שבוע ניתן להסיר את התבנית ולערוך אותו, אך רצוי לתת קודם תזכורת בדף שיחת הכותבים.

אתר האינטרנט הראשון

לפניכם קוד בסיסי ב-HTML:


<html>
	<head>
		<meta charset="utf-8">  
		<title> כותרת </title>
	</head>
	<body>
		<p> זהו אתר האינטרנט הראשון שלכם </p>
	</body>
</html>

תג Html

HTML היא שפת תגיות. זאת אומרת שלכל מאפיין בו נפתח ונסגר בתג מסויים. לדוגמא, כל דף אינטרנט ב-HTML נפתח בתג <html> ונסגר בתג <html/>. בתג סוגר תמיד יהיה את הסימן / בתחילת התג. כל הקוד שיכתב באתר יכתב בין התג הפותח והתג הסוגר של HTML.

תג Head

תג ה- Head הוא התג שבתוכו כותבים את הכל מאפייני הדף שאינם מוצגים למשתמש. לדוגמא, בתוכו כותבים את הכותרת של הדף (הכתובה בלשונית האתר בדפדפן). התג הפותח של תג זה הוא <head> והסוגר הוא <head/>.

תג Body

בתוך תחום התגים האלה יופיעו כל הדברים באתר, כמו פיסקת טקסט או תמונה. כל אלמנט מיוצג (כמו כל דבר ב- HTML) בתג סוגר ותג פותח.

תג P

כדי לכתוב פסקה יש להשתמש בתג P מלשון paragraph (פסקה באנגלית). בתוך תחום תגים אלה אנו נכתוב טקסט כלשהו. כאשר אנו נשתמש כמה פעמים בתגים אלה, כל פסקה תופרד לנו אוטומטית אחת מן השנייה.

תגים באופן כללי

התגים הוא מאפיין חשוב בכתיבת קוד ב- HTML. אי שימוש בתגים הוא אפשרי, אך יצור אי סדר בקוד. לכל תג פותח יש מבנה כללי כזה: <> ובתוכו כתוב שם התג. המבנה הכללי של התג הסוגר הוא כזה </> ובתוכו (אחרי ה- /, מימין) יהיה כתוב שם התג. כל תג עושה פעולה מסויימת, כמו שכבר ראיתם, ולכן צריך לזכור מה התפקיד של כל אחד.

דברים שחשוב לזכור

  • כדי להוסיף אלמנטים לאתר חייבים להשתמש בתגים. בלי השימוש בתגים האתר עדיין יעבוד, והדפדפן עדיין יתרגם את הקוד לאתר. אבל, זה יהפוך את האתר והקוד למאוד מסורבל, ובעתיד, לאחר שהאתר יהיה גדול ומורכב, זה יכול לגרום לבעיות. אז כדי להקדים תרופה למכה, אנו תמיד נשתמש בתגים, ונוסיף אלמנטים ביניהם.
  • חשוב לזכור שאתם עדיין מתחילים, אז אל תנסו לעשות דברים בלי להבין את הנושאים הקודמים. כל דבר מתבסס על הנושאים הקודמים ולכן חשוב להיות זעירים בכמות המידע שאנו מנסים ללמוד.

תרגיל

צרו קוד לאתר בו כתוב המשפט הבא: "ברוכים הבאים, זהו אתר האינטרנט הראשון שלי." (אל תשכחו להפריד פסקאות, זה יהפוך את הקוד שלכם ליותר מסודר).

קישורים