Nuvola apps bookcase Icône HS.svg
Emoji u1f3eb.svg

בתי ספר שמעוניינים להשתתף בפרויקט מוזמנים לשלוח דוא"ל לכתובת info@kidipedia.org.il

קידיפדיה:למה ליצור חשבון?

מתוך קידיפדיה
קפיצה אל: ניווט, חיפוש
משתמש חדש

אין צורך ליצור חשבון כדי לקרוא ערכים בקידיפדיה, ואף לא כדי לכתוב בה – כולם יכולים לערוך כמעט כל דף בקידיפדיה, אפילו בלי ליצור חשבון. עם זאת, הרשמה היא תהליך מהיר, חופשי ובלתי-פוגעני, ויש סיבות רבות לבצעה.

כדי לבקש חשבון כבר עכשיו, היכנסו לבקשת חשבון.

שם משתמש

שם משתמש הוא כינוי שהאדם הנרשם לקידיפדיה בוחר לעצמו. הכינוי הזה נרשם במאגר הנתונים בצמוד לכל פעולה אקטיבית שהמשתמש עושה. תוכלו לצפות בכל התרומות שלכם על ידי לחיצה על הקישור "התרומות שלי", המופיע רק כאשר אתם מחוברים (כשאינכם רשומים, הפעולה נרשמת לזכות כתובת ה-IP שלכם).

יהיה לכם גם דף משתמש משל עצמכם, שבו תוכלו לכתוב מה שתרצו, פרט לדברים המנוגדים למדיניות קידיפדיה. בעוד שקידיפדיה איננה משמשת לאחסון אתרים פרטיים, אתם עדיין רשאים לכתוב מעט על עצמכם, על תחביביכם, להציג מספר תמונות וכדומה. קידיפדים רבים משתמשים בדף המשתמש שלהם כדי לנהל רשימה של ערכים שהם חשים שתרומתם להם הייתה גדולה, או כדי לאחסן במקום אחד מידע חיוני אחר על קידיפדיה (קישורים שימושיים, רשימות וכדומה).

בנוסף, יהיה לכם גם דף שיחת משתמש, שבו יוכלו משתמשים אחרים ליצור עמכם קשר. בכל פעם שמישהו יכתוב לכם הודעה בדף השיחה, תקבלו על כך הודעה מיוחדת. אם תרצו להזין למערכת כתובת דואר אלקטרוני, משתמשים אחרים יוכלו לשלוח לכם הודעות דואר אלקטרוני בלי לצפות בכתובתכם באופן ישיר, ויהיה באפשרותכם לבקש שליחת סיסמה חדשה לדואר האלקטרוני באם שכחתם את סיסמתכם.

הכינוי יהיה מוגן בסיסמה, על-מנת למנוע מאנשים אחרים להתחזות אליכם. הסיסמה צריכה להיות אישית. אם אתם חושבים שמישהו גילה את הסיסמה, החליפו אותה מיד. אם כבר אינכם יכולים להיכנס לחשבון, הודיעו על-כך בדף הבקשות ממפעילים.

הנחיות לבחירת שם משתמש

  1. אין לכלול בשם המשתמש תווים מיוחדים, כגון ניקוד, תווים בלתי נראים או תווים שאינם על המקלדת.
  2. אין לבחור שמות פוגעניים. מומלץ להימנע משמות בעלי הקשר פוליטי, צבאי, דתי או מיני.
  3. אין לבחור שמות ארוכים וחסרי משמעות (לדוגמה: "254צונגלבFG58", "קקי100", "זבלLK4251" וכדומה). שמות כאלה מהווים מטרד לקהילה.
  4. אין לבחור שמות שמהווים פרסומת למוצר, לאדם או לגוף כלשהו.
  5. אין להתחזות לאישים מוכרים (לדוגמה: "דנה פרידר", "יונית לוי2000" וכדומה) או לקידיפדים אחרים (לדוגמה: "אור המקורי200" וכדומה).

עריכת ויקיפדיה

משתמשים רשומים זוכים להרשאות עריכה מורחבות מעט מאלה של המשמשים האנונימיים.

מאפיין נוסף שמשתמשים רשומים צפויים להשתמש בו באופן נרחב הוא רשימת המעקב. בכל דף תופיע לשונית נוספת, "מעקב", ותיבת סימון בתחתית דף העריכה, שלחיצה על אחת מהן תוביל להוספת הדף לרשימת המעקב. רשימת המעקב היא גרסה מקוצרת של רשימת השינויים האחרונים שמראה רק את השינויים האחרונים שבוצעו בדפים שהוספתם לרשימה. בנוסף, ערכים שעליהם הופעל מעקב מופיעים בכתב מודגש בדף השינויים האחרונים. בצורה זו, אתם יכולים לעקוב אחר כל הערכים החשובים לכם, בלי לבדוק את השינויים שבוצעו בכל אחד מהם בנפרד.

שינויי תצוגה

משתמשים רשומים יכולים לשנות מאפיינים רבים של הדרך בה קידיפדיה מוצגת: כל משתמש רשום יכול לבחור מבין סקינים שונים, לשנות את תצוגת הנוסחאות המתמטיות, לקבוע את יישור הפסקאות, את רוחב תיבת העריכה ועוד.

בנוסף, משתמשים רשומים יכולים ליצור לעצמם סקין חדש לחלוטין, או לשנות מאפיינים של סקין קיים באמצעות דף CSS. לפרטים נוספים ראו: עזרה:דפי CSS אישיים.

התראות, תודות ותיוג

ויקיפדיה היא מיזם שיתופי, ולכן חיוני לקיים תקשורת נוחה ויעילה בין המשתמשים. כאמור, למשתמש לא רשום אין דף משתמש ודף שיחה אישיים, אך מעבר לכך, למשתמשים רשומים יש כלים טכניים המקלים על התקשורת ביניהם, ומסייעים ליצירת שיח מפרגן, יעיל וידידותי. כך, למשל, משתמשים רשומים יכולים לשלוח זה לזה דרך המערכת הודעות הערכה המכונות "ויקי-אהבה" ולהודות למשתמשים אחרים בלחיצת כפתור על עריכות ספציפיות. בנוסף, רק משתמש רשום אפשר לתייג, ומשתמש רשום מקבל התראות (למשל, על הודעה בדף שיחה או על שחזור עריכתו) מיד עם כניסתו לקידיפדיה דרך החשבון.