Nuvola apps bookcase Icône HS.svg
Emoji u1f3eb.svg

בתי ספר שמעוניינים להשתתף בפרויקט מוזמנים לשלוח דוא"ל לכתובת info@kidipedia.org.il

קידיפדיה:אודות

מתוך קידיפדיה
קפיצה אל: ניווט, חיפוש
קידיפדיה היא אנציקלופדיה שנכתבת על ידי ילדים לשימוש הציבור הרחב. קידיפדיה נוצרה כיוזמה של הדסה ילדים ובשיתוף ויקימדיה ישראל. זהו פרויקט ללא מטרת רווח שמטרתו ליצור מאגר ידע חופשי, עשיר ואמין שנכתב בשפה ברורה לכל נושא שיעלה על הדעת. קידיפדיה בנויה בצורה שמותאמת ללמידה והחזון של הצוות הוא להפוך את מקור המידע למקור שבו משתמשים תלמידים ומורים באופן חופשי. קידיפדיה רוצה להוות אלטרנטיבה לאתרי תוכן שמציגים את הנושא בלי ללמד אותו, ולהציג את הנושא בצורה מובנת שמאפשרת למידה אצל הכותב ואצל הקורא. ההרשאה להכנסת תוכן ניתנת דרך בתי הספר שמשתתפים בפרויקט. בתי ספר שמעוניינים להצטרף מתבקשים לפנות דרך ההנהלה לכתובת מייל הבאה: info-at-kidipedia.co.il


Cquote2.svg

אנציקלופדיות משמשות כמקור לאיסוף והפצת מידע עובדתי אודות מושגים, מקומות ואישים שונים ברחבי העולם. אנציקלופדיות מקוונות הינן בעלות ערך מוסף, שכן הן דינמיות וניתן להציג בהן מידע חדש באופן כמעט מיידי, לעומת הצורך לעדכן את המידע במהדורה הבאה באנציקלופדיות המבוססות על ספרים או דיסקים. וויקיפדיה היא אנציקלופדיה מקוונות חינמית, הנכתבת בשיתוף הגולשים ובמספר רב של שפות. כמעט כל הערכים יכולים להיערך ע"י כל בעלי הגישה לאתר. כיום, יש בווקיפדיה כ-148,000 עורכים, ב-285 שפות. זהו אחד האתרים הנצפים ביותר באינטרנט ברחבי העולם. אולם, וויקיפדיה נכתבה ע"י מבוגרים לקהל יעד של מבוגרים. לילדים קשה מאוד להבין את התכנים השונים, כך שלעיתים קרובות הם מעתיקים ערך מבלי להבין את תוכנו. יתרה מזאת, האנציקלופדיות לילדים הקיימות כיום בשוק (כגון בריטינקה לנוער), נכתבו בידי מבוגרים ובפורמט מיושן ושמרני.

כך הוצע לפתח את קידיפדיה, אנציקלופדיה מקוונות שיתופית, שנכתבת בידי ילדים ועבור ילדים. קידיפדיה תאפשר לילדים שמתמשים בה, להבין את התכנים וההגדרות של הערכים שהן קוראים. בכדי לוודא שהמידע שנכתב אכן אמין ומדוייק, הוחלט להגביל את האפשרות לעריכת תכנים לתלמידים הלומדים בבתי הספר המשתתפים בהפעלת המיזם. הערכים השונים ייכתבו ע"י התלמידים במסגרות המטלות הבית ספריות, וייבדקו ע"י המורים של אותו בית הספר.

Cquote3.svg
– פרופסור איתן כרם

הדסה ילדים

דוידסון ללא מנוף.jpg
אגף הילדים מהווה מסגרת על לכלל השירותים הניתנים ע"י מחלקות האשפוז והיחידות המקצועיות בתחומי רפואת הילדים בשני בתי החולים של הדסה בעין כרם ובהר הצופים.

באגף כ-100 רופאים מומחים ומתמחים וכולל כ-300 מיטות אשפוז במחלקות הילדים הכלליות בשני בתי החולים, יחידה לטיפול נמרץ ילדים, המטואונקולוגיה ילדים, מחלקות לרפואה דחופה, אשפוזי יום, יחידות טיפול נמרץ פגים ומחלקות היונקים בשני בתי החולים. בנוסף לכך באגף עשרות מומחים מתחומים פרא-רפואיים כחלק מהצוות הרב תחומי של האגף שפועל בשיתוף פעולה הדוק על מנת לספק את צרכי החולים ובני משפחותיהם בצורה הטובה ביותר, תוך מתן דגש על הצרכים הרפואיים והרגשיים כאחד. הצוות הינו הטרוגני מבחינה אתנית ותרבותית, בדומה להטרוגניות של האוכלוסייה המטופלת במסגרת האגף.

שליחות האגף היא לספק טיפול רפואי מקיף והוליסטי לפעוטות וילדים ברמה הרפואית והאנושית הגבוהה ביותר. אנו עומדים בחזית רפואת הילדים: רופאים רבים באגף הינם מהמקצועיים ביותר בתחומם. בשני בתי החולים פועלות יחידות מקצועיות ברפואת ילדים, המספקות שירותים במגוון תחומים: אנדוקרינולוגיה, גסטרואנטרולוגיה, קרדיולוגיה, נוירולוגיה, נפרולוגיה, מחלות ריאה, מחלות זיהומיות, מחלות מטבוליות, ריאומטולוגיה ואימונולוגיה וכן שירותים למען הילד בסיכון והמרכז לטיפול בילדים עם מחלות כרוניות, המטפל בצורה הוליסטית בילד ובמשפחתו ומהווה בית רפואי תוך התייחסות וריכוז כלל הבעיות הרפואיות של הילד עם מחלה כרונית ומורכבת ובנוסף התייחסות לצרכים הרגשיים של ההורים והאחרים הבריאים.

כחלק מהצהרת השליחות של אגף הילדים מתמסרים רופאים רבים למחקר שמטרתו להביא למציאת טיפולים חדשים ויעילים למחלות הילדים. הדבר משתקף במספר הרב של הפרסומים בעיתונות הרפואית הבינלאומית, ובייצוג הרחב שיש לאגף באיגודים מקצועיים שונים בארץ ובעולם.